Fajna restauracja włoska w Krakowie

Smaczna restauracja z włoskim jedzeniem
Pragniesz dobrze zjeść? Pośród szerokich wariantów, jakie daje europejska sztuka kulinarna warto zwrócić uwagę na włoską kuchnię. Z jakiego powodu? Otóż dlatego, że włoska kuchnia to kalejdoskop aromatów, kolorów i duża dawka zdrowia.

Tradycyjne włoskie smaki

Naszym rodakom włoska restauracja, łączy się prawie zawsze z pizzą i makaronem oraz czasem z winem. Tymczasem włoska kuchnia to również takie smakołyki jak słodkie desery czy oliwki.

Podstawowe włoskie jedzenie

Pasty to podstawa włoskiej kuchni. We Włoszech przyrządza się makarony w kilkudziesięciu rodzajach. W zasadzie niełatwo wyobrazić sobie składniki których nie można dodać do tej potrawy. Italian Cuisine Krakow Ryby, różne rodzaje mięs, np. jagnięce czy dziczyzna i przeróżne warzywa, sprawiają, że makarony nie mogą się znudzić.

Następnym klasycznym daniem jest pizza. Wbrew pozorom nie pochodzi ona z Włoch tylko ze starożytnej Grecji. Znana jest jednak jako włoskie danie. Dobra włoska pizza powinna mieć cienkie ciasto i mała ilość składników. Najprostsza jej wersja to pizza z sosem pomidorowym i mozarellą. Krucha pizza to rozkosz podniebienia, ale niestety bomba kaloryczna. Uważaj na nią, jeśli masz zamiar być szczupły.

Włoskie jedzenie to coś więcej niż jedynie pizza i makaron. To również lasagne, gnocchi, piada oraz szeroki wybór deserów – np. tiramisu czy panettone. Będąc w restauracji włoskiej nie warto zapominać o winie czy o pysznych serach- ricotty, mascarpone i grana padano.
Zobacz film

Leave a Reply