Mięśnie miednicy ćwiczenia

Coraz to więcej dam, które rodziły własne dzieci drogami natury przyznaje, że ma poważne problemy z mięśniami dna miednicy. W głównej mierze, są to kłopoty z nietrzymaniem moczu i ból w dole brzucha, jaki wynika z tego, że co poniektóre organy zmieniły trochę swoje miejsce po porodzie.

Relaksacja mięśni dna miednicy

Do niedawna był to temat tabu i mało jaka z dam decydowała się mówić o swoich komplikacjach po porodzie. W wielu przypadkach wydawało im się, że jest to problem natury intymnej oraz nie chciały rozmawiać nawet ze swoim lekarzem. Chwilowo jednakże lekarze ginekolodzy sami zawiadamiają o takiej możliwości przyszłe matki. Poza tym, także w trakcie zajęć w szkole rodzenia można dowiedzieć się wiele o tym, jakie mogą pojawić się skutki porodu.
Problemami z mięśniami dna miednicy pojawiają się również u kobiet, które rodziły przez zabieg cesarskiego cięcia. Z reguły u nich pojawia się później ból w dole brzucha oraz komplikacje ze współżyciem. Naturalnie, nie musi być to normą i co poniektóre mamy nie skarżą się na tego typu przypadłości, pomimo tego gigantyczny odsetek pacjentek zgłasza się po porodzie z takim problemem.
Najważniejszym krokiem jest fizjoterapia urologiczna, którą można podjąć nadzwyczaj błyskawicznie po porodzie. Im szybciej jest taka szansę, tym poprawniej, albowiem ćwiczenia zapewniają wtenczas lepsze efekty. W czasie fizjoterapii, wykonuje się rozmaitego typu ćwiczenia, jakie mają wzmacniać mięśnie oraz sprawiać, że będą się one w stosowny sposób kurczyły. Poza tym, niezwykle istotną kwestią są też treningi oddechowe, które trzeba później jak przeważnie powtarzać. Co więcej, pacjentki uczą się również, jak wygląda prawidłowa pozycja ciała, jaka ma pojawić się w czasie czynności fizjologicznych.
Taka fizjoterapia po porodzie zalecana jest w głównej mierze paniom, które miały więcej porodów. Są w stanie jednak z niej korzystać także panie, które rodziły dzieci po raz pierwszy, jeżeli tylko pojawiają się u nich jakiekolwiek nieprawidłowości. Niektórzy lekarze twierdzą, że taka fizjoterapia ma być obowiązkowa po porodzie, tak jak w przypadku niektórych zabiegów chirurgicznych podbrzusza. Wybitnie błyskawicznie pozwala ona powrócić do normy oraz czuć się porządnie. Dużo pacjentek deklaruje, że dzięki takim treningom są w ostateczności w stanie wyprostować się i wykonywać cięższe czynności, które do tej pory wywoływały u nich nietrzymanie moczu lub też dolegliwości bólowe. Doktor ma prawo na fizjoterapię wypisać skierowanie. Istnieje także szansę skierowania z takich zajęć oraz ćwiczeń odpłatnie, w ramach prywatnej opieki zdrowotnej.

Leave a Reply