restauracja włoska Kraków

Dobra włoska restauracja – menu i wino

Włoskie restauracje to w Polsce najpopularniejszy rodzaj restauracji. Cenimy włoskie jedzenie bo jest pyszne, sycące oraz ładnie wygląda na talerzu. Bez wątpienia najczęściej decydujemy się na pizzę. Bardziej wrażliwi degustują mniej znane dania – tortellini, gnocchi i włoskie zupy minestrone.
Rozglądając się za dobrą włoską restauracją warto przyjrzeć się kilku istotnym cechom: czy restauracja stosuje włoskie produkty, czy w karcie są również mniej popularne włoskie dania, czy karta win, zawiera klasyczne włoskie wina. Włoskie potrawy to duża wielość smaków i potrawy z wielu zakątków kraju. W najlepszej restauracji znajdziemy naturalny smak Włoch.

Kuchnia włoska nie jest trudna, co nie zmienia tego, że jest mniej smaczna Z pewnością można stwierdzić, że jest to niezwykle smaczna kuchnia europejska .

Aromatyczne wina z Włoch

Jakakolwiek restauracja włoska, która pretenduje do tytułu bycia ekskluzywnym punktem na gastronomicznej mapie miasta, nie powinna zaniedbywać wina. Kolacja we włoskim stylu bez wyjątku powinien obejmować też aperitiff. Lampka alkoholu to dla Włochów reguła. jedzenie w la grande mamma Klasyczne wina włoskie to zdecydowanie trebbiano d’abruzzo z Abruzji, kalabryjskie bivongi a także cagliari z Sardynii. Włoska restauracja – jeśli naprawdę ma być postrzegana jako prawdziwie włoska, powinna posiadać bogatą kartę win.

Charakterystyczna włoska restauracja

Mając ochotę poznać indywidualność kuchni włoskiej bez wątpienia trzeba odwiedzić restaurację, która umie przyrządzić nie tylko pizzę i makaron.
Zobacz film

Leave a Reply